Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

bakg

  ART / Etchings etc / Wood engraving 13095149



*

nr 1309 5149


Gizan Izuno

(1885-1957), Japan


Gizan Izuno (1885-1957), Japan. "Nanga". Signed. Subject: 39x27 cm,


WOOD ENGRAVING, "Nanga". Signerad. Motivet: 39x27 cm


Gizan Izuno, artist born 1885, dead 1957.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday February 24 2020
at 20:04:05


  • Bid history
Time Bidder Bid
23/2 22:49:58 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Gizan Izuno

Gizan Izuno, artist born 1885, dead 1957.

Read more about Gizan Izuno
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien etsningar gizan izuno grafik japan japansk linoleumsnitt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer träsnitt
  • 1014 ETCHING
    Anders Zorn (1860-1920), Sweden. 1897. Signerad me..//
     

    Auction ends
    this Monday
    27 maj at 19:14
  • 1011 ETCHING
    Anders Zorn (1860-1920), Sweden. Signed, "Lavards ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    27 maj at 19:22
  • 9325 COLOUR ETCHING
    Lennart Rosensohn (1918-1994), Sweden. Signed, num..//
     

    Auction ends
    this Monday
    27 maj at 19:40




Ladda ner broschyr